כמה עולה טיפול זוגי והאם זה "משתלם"?

אז כמה עולה טיפול זוגי? זוהי אחת השאלות המעסיקות אנשים ששוקלים לפנות לייעוץ זוגי. לא פעם גם נעשה שימוש בסוגיה זו על מנת לעכב, לדחות ואף להימנע לחלוטין מקבלת סיוע מקצועי, שיכול היה להביא את הזוגיות למקום אחר. ואולם, חשוב לזכור כי מחיר טיפול זוגי מצדיק את עצמו בסופו של יום, הן מהבחינה הנפשית והן מהבחינה הכלכלית.

מחירים של ייעוץ זוגי

אם תקלידו בגוגל את הביטוי "ייעוץ זוגי מחירים" תקבלו תוצאות בהפרשים של עשרות ומאות שקלים למפגש בודד. במילים אחרות, אין תשובה אחת ואין מחירון אחיד עבור טיפולים זוגיים, כך שכל מטפל יכול לדרוש את הסכום שנראה לו נכון והוגן, ומצדיק לדעתו את ניסיונו וכישוריו. מצד שני, גם אתם יכולים כמובן להכניס את השיקול הכלכלי לבחירת המטפל/ת, לצד היבטים כגון המלצות ממכרים, ותק, גישה טיפולית ועוד. על כל פנים, כאשר חושבים על העלויות הכוללות של הייעוץ הזוגי יש לקחת בחשבון שמדובר לרוב בפגישה שבועית אחת (כלומר כ- 4 בחודש), וזאת לתקופה שיכולה להתפרש על פני מספר שבועות, חודשים ואפילו שנים – הכול תלוי במטרות שהצבתם, במצב הקשר ובשביעות רצונכם מהטיפול.

לא שווה לדחות

בזוגות רבים החווים קשיים קיים צד אחד הדוחף יותר לקבלת טיפול, אם מפני שהוא רגיש יותר, דואג יותר או מודע יותר לבעיות, או שהוא מאמין כי סיוע מקצועי הוא הדבר הנדרש והנכון במצב זה. עבורו, ההיבט הכלכלי של הטיפול פחות רלוונטי מאחר שהמשך היחסים כפי שהם כרוך בפגיעה משמעותית בהרבה. מולו ניצב לא פעם בן זוג החושש להגיע לטיפול זוגי, להיחשף ולגעת בקשיים, כאשר הפן הכלכלי מגויס "לטובת" העניין. חשוב לדעת כי אי קבלת סיוע ואי טיפול בקשיים אינם מובילים לפתרון "טבעי" של הבעיות, הנוטות דווקא להחמיר ולהחריף. התוצאה היא סבל רב ופגיעה מתמשכת בבני הזוג ובילדיהם (אם ישנם), לרבות פגיעה כלכלית בשל תפקוד ירוד במקום העבודה, הוצאות מיותרות על פינוקים המשמשים כנחמה, התנהלות פיננסית בלתי אחראית, ואפילו חלילה משבר המוביל לפירוק הקשר על כל המשתמע מכך.

לפרטים נוספים על הטיפול ולקביעת פגישה ראשונה התקשרו אל טליה פלד בטלפון 054-2226262.