יועצת זוגית מומלצת – האם היא מתאימה גם לכם?

מטבע הדברים, כאשר שוקלים לפנות לטיפול זוגי מעוניינים לקבל עזרה משמעותית ותמורה הולמת לזמנכם וכספכם. על כן, זוגות רבים מחפשים מטפל זוגי מומלץ ופונים לשם כך לערוצים שונים כמו רשת האינטרנט, חברים ובני משפחה. אכן, אם מקבלים המלצות על טיפול זוגי ,זהו בהחלט צעד ראשון בכיוון הנכון. מאידך, עדיין חשוב לשים לב לכמה פרמטרים בסיסיים על מנת להבין האם המטפל באמת מתאים לכם.

ממי אפשר לקבל המלצות על מטפל זוגי?

ישנן מספר דרכים לקבל המלצות על ייעוץ זוגי והראשונה היא אנשים שאתם מכירים. אמנם, חלק מהאנשים לא ימהרו לחשוף את היותם מטופלים, אך למרבה השמחה בשנים האחרונות פחתה מאוד הסטיגמה, וטיפול זוגי (ונפשי בכלל) הפך לצעד מקובל מאוד. יחד עם זאת, אם חבר, מכר או בן משפחה המליץ לכם על מטפל זוגי מסוים, כדאי להבין מדוע ניתנה ההמלצה: האם היא מגיעה בעקבות שיפור משמעותי שחל בקשר? האם המטפלת היא אדם נעים ותומך, או שהיא מייצגת גישה כנה וישירה? האם זה בגלל האוירה בקליניקה? האם בגלל המחיר? במילים אחרות, כאשר אתם שואלים מדוע המטפל מומלץ, נסו להבין מהתשובות האם הגישה, האופי והאווירה הכללית מדברים גם אליכם. דרך נוספת לאיתור המלצות על מטפלים זוגיים היא באמצעות רשת האינטרנט, למשל דרך האתר הפרטי של המטפל שבו מופיעים מכתבים ממטופלים או דרך פורומים ואינדקסים שונים העוסקים בטיפול זוגי ומשפחתי.

להמשיך בבדיקה והתרשמות

כאמור, אם שמעתם על מטפלת זוגית מומלצת אין זו סוף הדרך, אלא למעשה תחילתה. התחילו בשיחת טלפון ראשונית לבירור הפרטים וכבר בה להתרשם באופן בסיסי מהנינוחות הכללית, מהטון ומהתוכן של הדברים. בשיחה זו ובפגישה הראשונה בקליניקה כדאי לברר עוד פרטים על הניסיון והוותק של המטפל, גישתו הטיפולית, המחיר וזמינות השעות. הפגישה הראשונה היא הזדמנות להתחיל ולברר את הדברים החשובים ביותר, כלומר את ההרגשה שמדובר באדם שמולו תוכלו לחשוף פרטים רגישים ואינטימיים מחייכם, שיוכל לקבל אתכם ללא שיפוט או ביקורת, שייתן לקולכם להישמע, ושעימו תוכלו לצעוד כברת דרך.

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם טליה פלד, יועצת זוגית מומלצת, התקשרו לטלפון 054-2226262.