טיפים לזוגיות טובה

כמה רעיונות ועצות לזוגיות טובה:
1. כשנוצרת בעיה, נסו לזהות אותה ולטפל בה בעודה קטנה. אל תדחיקו, תעגלו פינות ותחשבו ש"יהיה בסדר". לא יהיה בסדר אם לא תטפלו בה, לפחות תצביעו עליה. אם אינכם מצליחים לפתור אותה, פנו לייעוץ זוגי.

2. דעו להתפשר. מעתה כשאתם שניים, יש לתת ביטוי לרצונותיהם של שני בני הזוג ולא רק לרצונותיו של צד אחד. כאשר מי מבני הזוג תמיד מוותר על רצונותיו לטובת בן/בת זוגו, היחסים עלולים לקבל דפוס של "שולט/נשלט" ואין הם מחזיקים מים לעולם ועד. סופם שיתפוצצו…

3. נסו לפנות זמן איכות אחד לשני/ה. את הזוגיות צריך לטפח בדיוק כפי שאנו עושים לגבי הקריירה שלנו או גידול הילדים. לפעמים נדמה שהזוגיות תתנהל לה מעצמה אך לא כך היא. המשיכו להתעניין ולשתף אחד את השני, למצוא זמן מעת לעת להיות ביחד, שניכם, ללא "רעשים" סביבתיים, פרגנו אחד לשני ע"י מילה טובה, מחמאה, תשומת לב. טפחו את הרומנטיקה ואת חיי המין והקירבה ביניכם.

4. טפחו את התקשורת ביניכם ולימדו לדבר אחד עם השני בפתיחות, ללא אגו. אמרו בדיוק כיצד אתם מרגישים, מה נעים לכם ומה קשה לכם, כדי לחזק את האמון ההדדי.

5. לימדו איך לריב נכון…. כלומר, שימו קוים אדומים למריבות שלכם: ללא אלימות מילולית או פיזית. אל תתנו למריבות לנהל אתכם, לימדו איך לשלוט בכעסים ובחילוקי הדעות ביניכם ודעו גם כיצד להתפייס ולדבר על הדברים. טיפים לזוגיות טובה ולפתרון קונפליקטים תוכלו לקבל בייעוץ זוגי מקצועי ואחראי.

6. כבוד והערכה הדדית אחד לשני הם הבסיס לזוגיות טובה. שיתוף פעולה ושוויוניות בונים זוגיות טובה ויציבה, כשכל אחד מבני הזוג מחזק ותומך בבן/בת זוגו. עידוד בזוגיות גורם לאוירה זוגית טובה ומאפשר צמיחה של שני בני הזוג לעומת ביקורת שהורסת כל חלקה טובה.

7. עשו חלוקת תפקידים ברורה כשכל אחד מכם לוקח על עצמו את התפקידים בהם הוא טוב. יחד עם זאת, אפשרו מדי פעם, לבן הזוג ל"הכנס" לטריטוריה שלכם ולהיות שותף להחלטות. לא יתכן שרק על אחד מכם ייפלו כל עבודות הבית והטיפול בילדים. יש לעזור ולשתף פעולה היכן שקשה.

8. אפשרו מרחב אישי פרטי לכל אחד מכם. חשוב שלכל אחד מבני הזוג יהיו תחביבים משלו וחברים שאפשר להיפגש איתם מדי פעם. הריחוק לכמה שעות האחד מהשני, יעשה לכם רק טוב ויעשיר את חוויותיכם.

9. התחילו להראות ולהדגיש את הדברים החיוביים בזוגיות שלכם. תנו פידבקים חיוביים לבן/בת הזוג כאשר הוא/היא עושים דבר מה נעים ויפה עבורכם. אל תקבלו זאת כמובן מאליו. אנחנו הרי מומחים בלהדגיש את ה"לא טוב" ביום יום ומתעלמים מן הדברים החיוביים שקורים במשך היום. כך תדרבנו אחד את השני לחזור על ההתנהגויות החיוביות שקיבלו חיזוק מבן הזוג.

10. כדאי ליזום מדי פעם פעילויות שוברות שיגרה. פתקים, SMS נחמד, יציאה ספונטנית, וכל מיני פעילויות משותפות שיזרקו קצת חמצן לקשר שעומד במבחן החיים היומיומיים הלחוצים.

טליה פלד – 054-2226262