טיפול זוגי בתל אביב – על מה ולמה?

הקשר הזוגי הוא מקור לרגשות חיבה ואהבה, לתמיכה הדדית והתפתחות אישית, אך עלול גם להביא לכעסים, תסכול וטינה שמצטברים עם השנים. טיפול זוגי בתל אביב ובערים אחרות נועד לסייע לבני הזוג להיזכר באיכויות הקשר ובבחירות שעשו, לגלות דרכי תקשורת טובות ומועילות יותר, ולהעלות את הזוגיות על דרך חדשה.

להיות זוג בתל אביב

 אל מטפלת זוגית בתל אביב פונים זוגות מגילאים שונים ובשלבים שונים של הקשר, החל בזוגות צעירים שנתקלו בקשיים עם תום תקופת ההתאהבות, ועד לאנשים מבוגרים יחסית אשר ילדיהם עזבו את הקן. מטבע הדברים, כל זוג מהווה עולם ומלואו עם איכות ייחודית העומדת בפני עצמה, ודברים אלו נכונים גם לגבי הבעיות המעסיקות את השניים. יחד עם זאת, דווקא בתל אביב בולטים במיוחד החיים התובעניים והמהירים של העיר הגדולה, עם משימות הקריירה והפרנסה, גידול הילדים וכדומה. כתוצאה מכך, זוגות רבים אינם מוצאים את הזמן ואת הפנאי הנפשי על מנת לטפח כראוי את הקשר הזוגי, שלכאורה מתנהל לזמן מה באופן תקין, אך מתחת לפני השטח מצטברים חוסר סיפוק, תסכול וכעסים המתחילים לבוא לידי ביטוי. אגב, לכך מצטרפת מגמה בולטת למדי של גירושין בתל אביב, דבר המשדר לכאורה כי ישנן אופציות טובות יותר מהקשר הנוכחי, וכי פירוק הזוגיות הוא פתרון נוח ונכון. הבעיה היא, כמובן, שאם לא מטפלים בקשיים האישיים והזוגיים, הם ימשיכו להטריד ולהתעצם בקשר הנוכחי ואף ילוו אתכם בקשר הבא.

טיפול זוגי או משפחתי?

חשוב להבין שישנו הבדל משמעותי בין טיפול משפחתי בתל אביב ובין טיפול זוגי. הראשון עוסק בקשיים המופיעים בתא המשפחתי בכללותו וקשורים לא רק לבעיות בזוגיות אלא ליחסים עם הילדים, לדרכי החינוך, להתרסה ואי קבלת מרות, דאגות סביב ילד מסוים, התנהגויות שליליות, יחסים בין אחים, וכדומה. על כן, בטיפול זה יושם דגש פחות על הזוגיות ויותר על התקשורת והפתרונות ליחסים הבין-משפחתיים בשיתוף כל הילדים או חלק מהם. מאידך, הטיפול הזוגי מתמקד באופן ברור וכמעט בלעדי ביחסים שבין בני הזוג, והפגישות מתקיימות בלא נוכחות הילדים.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה ראשונה פנו אל טליה פלד בטלפון 054-2226262.